O autorze
dr ekonomii, absolwent filozofii - jestem adiunktem na Akademii Sztuki w Szczecinie,zajmuję się rynkiem sztuki,

Deklaracja wiary lekarzy jeszcze bardziej katolickich

charismanews.com
Nie jestem bliską przyjaciółką papieża, ani nawet kolegą bp Hosera ale przyszedł mi do głowy pomysł jak lekko zmodyfikować deklarację wiary lekarzy katolickich. Przez jakieś przypadkowe niedopatrzenie nie ma w niej ani jednego słowa o pacjencie, a nad samym tekstem unosi się nieznośny zapach lekarskiego narcyzmu i megalomanii. Czas to zmienić!

My lekarze katoliccy pamiętając, że pacjenci są nie tylko bliźnimi ale ludźmi liczącymi fachową i skuteczną pomoc deklarujemy co następuje:

- nie będziemy ściemniać w jasnych i klarownych prawnie sytuacjach kiedy konieczne jest wykonanie aborcji

- nie będziemy pracować po godzinach na publicznym sprzęcie w ramach tzw. "prywatnej praktyki"

- nie będziemy brać jawnych czy ukrytych łapówek za szybsze przyjęcie do publicznego szpitala

- a nepotyzm wypalimy gorącym żelazem do ostatniego przypadku

- nie będziemy za wszelką cenę ( w tym zwykłej śmieszności) unikać świadczenia prawdziwego świadectwa w sądach przeciw bliźniemu naszemu - innemu lekarzowi, który przez swoją niekompetencję naraża życie i zdrowie pacjentów

- każdy przypadek konfliktu interesów między pracą w publicznej służbie zdrowia i sektorem prywatnym będziemy transparentnie rozstrzygać w kompetentnym gronie

- nie będziemy wykorzystywać naszych prywatnych i osobistych przekonań do nawracania pacjentów, oszczędzając im niepotrzebnego zażenowania

- udzielając porad w publicznych przychodniach będziemy przykładać się przynajmniej tak samo jak w innych miejscach pracy.

- będziemy piętnować każdy przypadek spychologii i protekcjonalnego traktowania pacjenta tak samo jak piętnowaliśmy kiedyś homeopatię.

- nie będziemy wyłudzać kasy na lewo z NFZ za niewykonane świadczenia.

- będziemy szanować ciężka pracę pielęgniarek i zainteresujemy się ich warunkami pracy. Jako dobrzy chrześcijanie będziemy zdolni do wsparcia ich protestów o godne warunki pracy.

- przyswoimy sobie takie pojęcia jak klasizm czy homofobia i będziemy traktować wszystkich pacjentów tak samo niezależnie od ich statusu majątkowego, orientacji seksualnej czy narodowości.

Amen.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...